logo podnikani.cz

Proč se vyplatí kupovat takzvané ready-made společnosti?

Jiřina Kavková (Kurzy.cz) ,

Oblast podnikání zažila v poslední době poměrně zajímavý zvrat, a to z toho důvodu, že nutnost základního kapitálu se snížila na pouhou jednu korunu. Přesto to neznamená, že by se nutně klasické založení firmy stalo natolik výhodné, že by lidé přestali využívat možnost koupě takzvaných Ready Made společností. Ty stále dominují v tom, že mají splacené základní jmění, což nám umožní i bez statisíců korun získat firmu, která má právě takový základní kapitál. Tím se logicky dostáváme k první výhodě, a to takové, že firma s vyšším kapitálem zkrátka vypadá mnohem lépe, než firma s jednou korunou. Ta rozhodně velký dojem neudělá.


Důležité je také ručení

Důvody, proč si lidé pořizovali právě společnosti s ručením omezeným, byl také fakt, že v případě problémů se ručilo skutečně pouze do výše základního kapitálu. U takzvaných korunových společností je však situace jiná a za škody ručí právě jednatelé, a to svým osobním majetkem. Tím se tak firma blíží spíše ke klasickému živnostenskému listu, než k ukázce profesionality. I tento aspekt samozřejmě znamená, že je mnohem lepší cestou dříve založenou firmu koupit a mít tak více jistot.


I kupovanou firmu lze upravit

Mnoho podnikatelů si myslí, že při výběru firmy jsou odkázáni pouze na dostupné názvy a tak změní jenom osoby jednatelů a společníků. To je však velký omyl, protože i kupovanou firmu lze téměř libovolně upravit. Máme-li být konkrétní, potom možné akceptovatelné změny jsou tyto:

• Název firmy

• Sídlo firmy

• Osoby jednatelů a společníků + jejich podíly


Vzhledem k této informaci je zcela jedno, jaký má kupovaná firma název. Pokud ho nechceme využívat, v rámci procesu zápisu změn ho upravíme na takový, který chceme my. Totéž platí i v případě sídla. Ne vždy je nutné využívat to, se kterým je společnost prodávána. Často to však může mít své výhody. A to proto, že jde o virtuální sídlo na atraktivní adrese. Ta může poměrně bezpracně zvednout prestiž firmy, ale stejně tak i pomoci v dalších oblastech, které se podnikání týkají. Nejlepší volbou jsou samozřejmě velká města.

A proč právě do nich? Důvod je prostý, a to vytíženost finančních úřadů. Poslední statistiky ukazují, že může trvat i několik desítek let, než na nás dojde řada v rámci klasické kontroly. Nechceme-li tedy být obtěžováni případnou namátkovou kontrolou, je dobrou volbou Praha, Brno, ale třeba i Bratislava.


Dluhů se bát nemusíte

Posledním pozitivem, které souvisí s koupí Ready Made společnosti je samozřejmě i to, že se nemusíte bát jakéhokoliv dluhu, nebo snad závazku. Pokud by existoval, nabízí samozřejmě současné agentury a další podnikatelé vymáhání pohledávek co nejdříve, a tak byste se za pár týdnů dozvěděli, kolik vlastně dlužíte. Bát se ale opravdu není čeho, jelikož u profesionálů se s takto založenými firmami nikdy nepodnikalo a byly založeny skutečně jenom za účelem dalšího prodeje – a to třeba vám, abyste si mohli splnit svůj sen o úspěšné firmě.


 


Zprávy podnikání

17.10. České firmy jsou nejoptimističtější ve střední Evropě
16.10. Stát by měl legislativně a daňově rozlišovat společenskou nebezpečnost u hazardu, říkají politici
15.10. Vánoce v ohrožení: EET komplikuje prodej kaprů v ulicích.
12.10. Konec karuselových podvodů? Vzniká jednotný evropský prostor pro DPH
12.10. 12.10.2017 Sportu se pravidelně věnuje zhruba třetina Čechů
11.10. Premiér Sobotka: Jsme první vládou, která přijala strategii ochrany zájmů států při těžbě strategických nerostných surovin
11.10. Žebříčky znečišťovatelů vedou severočeské elektrárny a Spolana
11.10. Konec Liglassu v Kyrgyzstánu, vypovězení smlouvy potvrdil premiér
11.10. Erasmus+ programme in Ostrava, Czech Republic
11.10. Praha Chodov: mega nákupní centrum s 300 obchody

Více zpráv zde.


© 2000 - 2017 AliaWeb, spol. s r.o., www.aliaweb.cz, info@aliaweb.cz, Podmínky užití grafiky