logo podnikani.cz

Optimalizujte vše, co se vaší firmy týká

Jiřina Kavková (Kurzy.cz) ,

Optimalizace! To je to slovo, se kterým se dnes potýká celá řada tuzemských podnikatelů. Především ekonomická krize byla hlavním důvodem toho, že mnoho firem již nedokázalo prosperovat a muselo skončit. Ty, co to dokázaly, však musely výrazně snižovat náklady a uplatňovat další postupy v tom, aby mohly přežít. To se samozřejmě může dít i nyní a důvody jsou stále stejné – snaha o co nejvýraznější úsporu. Pojďme se proto podívat na několik možností, jak optimalizovat své výdaje.

Jak vyzrát na daňový systém?

Prvním krokem k optimalizaci je samozřejmě snaha o co nejnižší placení daní. I ta může být spojena s tím magickým slovíčkem a tak se často setkáváme se slovy, jako je optimalizace daní. Dnes existuje několik možností, ale pokud je jedna z nejjednodušších, potom je to možnost přesunutí firmy jinam. Tedy do takzvaného daňového ráje. Jedním z nich je i Kypr. Tato výhodná destinace pro podnikání nadchne, pokud si chcete užívat výhod, jako je třeba daň z příjmu pouze 12,5 procenta, větší možnosti nákladových položek, nebo také anonymita vlastnictví. To vše samozřejmě láká podnikatele nejenom u nás, ale i z celé Evropy. Jsou však i další země, které nám umožní stejnou optimalizaci. Jedná se třeba o destinace:

• Seychely

• Belize

• Panama

• Anguilla

Optimalizujte také své výdaje

Druhým důležitým krokem, který vám pomůže s úsporou našich financí ve firmě, by měly být kroky vedoucí k optimalizaci vašich nákladů. Vše, na co vydáváte finanční prostředky, by mělo být v první řadě odůvodnitelné a mělo by to přímo souviset s vaší firmou a přinášet jí to nemalý užitek. Pokud najdete výdaj, který toto nesplňuje, je dobré ho seškrtat. U těch nezbytných je poté třeba hledět na to, zda skutečně kupujete tu nejvýhodnější možnost. Zvláště u provozních nákladů lze ušetřit jednodušeji, než si myslíte.

A příklad? Třeba spotřeba elektřiny ve vašich kancelářích. Pouhou změnou dodavatele lze snížit výdaje i o desetitisíce korun měsíčně, a to bez toho, abyste se omezovali. Stejně tak snadno lze šetřit třeba i na spotřebním materiálu. Ne vždy je jedinou volbou ten originální. Třeba kompatibilní tonery Xerox jsou levnější i o několik desítek procent a přesto nabídnou srovnatelnou kvalitu tisku, stejně jako srovnatelné množství stránek, které můžete vytisknout. U velkých firem se opět dostáváme až k desetitisícům korun.

Optimalizovat lze i v oblasti reklamy

Bez ní se samozřejmě žádná firma neobejde a tak určitě neapelujeme na to, abyste zkoušeli podnikat bez reklamy. Vaším cílem by však mělo být to, aby zákazník stál co nejméně, nejlépe aby byl přiveden zdarma. V takovém případě je dobrou cestou optimalizace web stránek. Jelikož dnes většina lidí hledá právě na internetu, je možné díky tomu být na horních pozicích. A co to znamená? Samozřejmě větší pravděpodobnost toho, že daný zákazník přijde právě k vám. A to zdarma, bez nutnosti platit si propagační kampaně. I to je cesta k budoucí úspoře desítek tisíc korun.


Zprávy podnikání

22.8. Stále více českých firem nabízí částečné úvazky, řeší nedostatek pracovníků a vyhovují mladým lidem
21.8. Sobotka: Minimální mzda bude od ledna 12.200 korun. Co na to ekonomové a firmy?
19.8. Češi prodali v Chile solární elektrárnu za 3,5 miliónu dolarů
17.8. Kybernetický útok je pro firmy stále naléhavější hrozbou
17.8. Od ledna 2018 mohou investiční zprostředkovatelé nabízet pouze dluhopisy s prospektem
16.8. České firmy: platební morálka českých firem je lepší než v Evropě
16.8. České firmy platí za zaměstnance druhé nejvyšší odvody v regionu, nevyšší jsou na Slovensku
15.8. Ohromné pokuty kvůli kontrolnímu hlášení: Lidé dluží 356 milionů
15.8. Skupinové jazykové kurzy pro veřejnost v Praze
14.8. Jasná hierarchie či společné řešení problémů – 5 tipů pro správné fungování rodinného podniku

Více zpráv zde.


© 2000 - 2017 AliaWeb, spol. s r.o., www.aliaweb.cz, info@aliaweb.cz, Podmínky užití grafiky