logo podnikani.cz

Optimalizujte vše, co se vaší firmy týká

Jiřina Kavková (Kurzy.cz) ,

Optimalizace! To je to slovo, se kterým se dnes potýká celá řada tuzemských podnikatelů. Především ekonomická krize byla hlavním důvodem toho, že mnoho firem již nedokázalo prosperovat a muselo skončit. Ty, co to dokázaly, však musely výrazně snižovat náklady a uplatňovat další postupy v tom, aby mohly přežít. To se samozřejmě může dít i nyní a důvody jsou stále stejné – snaha o co nejvýraznější úsporu. Pojďme se proto podívat na několik možností, jak optimalizovat své výdaje.

Jak vyzrát na daňový systém?

Prvním krokem k optimalizaci je samozřejmě snaha o co nejnižší placení daní. I ta může být spojena s tím magickým slovíčkem a tak se často setkáváme se slovy, jako je optimalizace daní. Dnes existuje několik možností, ale pokud je jedna z nejjednodušších, potom je to možnost přesunutí firmy jinam. Tedy do takzvaného daňového ráje. Jedním z nich je i Kypr. Tato výhodná destinace pro podnikání nadchne, pokud si chcete užívat výhod, jako je třeba daň z příjmu pouze 12,5 procenta, větší možnosti nákladových položek, nebo také anonymita vlastnictví. To vše samozřejmě láká podnikatele nejenom u nás, ale i z celé Evropy. Jsou však i další země, které nám umožní stejnou optimalizaci. Jedná se třeba o destinace:

• Seychely

• Belize

• Panama

• Anguilla

Optimalizujte také své výdaje

Druhým důležitým krokem, který vám pomůže s úsporou našich financí ve firmě, by měly být kroky vedoucí k optimalizaci vašich nákladů. Vše, na co vydáváte finanční prostředky, by mělo být v první řadě odůvodnitelné a mělo by to přímo souviset s vaší firmou a přinášet jí to nemalý užitek. Pokud najdete výdaj, který toto nesplňuje, je dobré ho seškrtat. U těch nezbytných je poté třeba hledět na to, zda skutečně kupujete tu nejvýhodnější možnost. Zvláště u provozních nákladů lze ušetřit jednodušeji, než si myslíte.

A příklad? Třeba spotřeba elektřiny ve vašich kancelářích. Pouhou změnou dodavatele lze snížit výdaje i o desetitisíce korun měsíčně, a to bez toho, abyste se omezovali. Stejně tak snadno lze šetřit třeba i na spotřebním materiálu. Ne vždy je jedinou volbou ten originální. Třeba kompatibilní tonery Xerox jsou levnější i o několik desítek procent a přesto nabídnou srovnatelnou kvalitu tisku, stejně jako srovnatelné množství stránek, které můžete vytisknout. U velkých firem se opět dostáváme až k desetitisícům korun.

Optimalizovat lze i v oblasti reklamy

Bez ní se samozřejmě žádná firma neobejde a tak určitě neapelujeme na to, abyste zkoušeli podnikat bez reklamy. Vaším cílem by však mělo být to, aby zákazník stál co nejméně, nejlépe aby byl přiveden zdarma. V takovém případě je dobrou cestou optimalizace web stránek. Jelikož dnes většina lidí hledá právě na internetu, je možné díky tomu být na horních pozicích. A co to znamená? Samozřejmě větší pravděpodobnost toho, že daný zákazník přijde právě k vám. A to zdarma, bez nutnosti platit si propagační kampaně. I to je cesta k budoucí úspoře desítek tisíc korun.


Zprávy podnikání

28.4. Změny u daňového zvýhodnění a daňového bonusu
28.4. Krize na vnitřním trhu. Protekcionismus rozděluje Evropu.
27.4. Které jazyky jsou zaměstnavateli nejvíce žádané?
26.4. 5 tipů, jak na předání rodinného podniku
25.4. Angličtina vede. Pak je to čínština, francouzština, španělština, němčina, portugalština
25.4. Kancelářská noční můra: hloupé přepisování textů
24.4. Snížit daně, zvýšit platy, zrušit EET. ODS se shodla na programu
21.4. Mandarin Chinese, French, Spanish, German, Portuguese... will help you!
21.4. Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED
18.4. Jazykové programy akreditované MŠMT

Více zpráv zde.


© 2000 - 2017 AliaWeb, spol. s r.o., www.aliaweb.cz, info@aliaweb.cz, Podmínky užití grafiky